ПРЕСА ПРО НАС

Фестиваль повстанської пісні «Покрова»

18.02.2009 16:26

Памятаю був в Києві на Печерську у підвальному приміщенні з обдертими стінами без жодних прикрас симпатичний ресторанчик з промовистою назвою «ОstaNNя барикада». Прикрили. Потім він вигульнув аж у Харкові, але теж ненадовго. Спільним для цих закладів було: табличка на вході «Тут говорять українською», націленість на студентську молодь, молодіжні вечори поезії, вечорниці з запрошенням українських мистецьких колективів, зустрічі з цікавими людьми, тощо.

Громадська організація мистецьке об’єднання «ОstaNNя барикада» веде свою історію з 2006 р. Проводить активну культурно-мистецьку діяльність з головною направленістю на популяризацію української сучасної культури. Втіленням цієї ідеї є проекти об’єднання – перформанси, вечірки, окремі літературні проекти, видання альманахів та музичних збірок, фестивалі, серед яких: літературно-музичний фестиваль «Харківська Барикада» (м.Харків), літературно-музичний фестиваль «Луцька Барикада» (м.Луцьк), літературно-музичний фестиваль «Житомирська Барикада» (м.Житомир), літературно-музичний фестиваль «Барикада на Тузлі» (Крим, Тузла, м.Керч, М.Сімферополь), всеукраїнський літературно-музичний фестиваль «Київська Барикада» (м.Київ), всеукраїнський фестиваль вертепів «Карпатія» (м.Івано-Франківськ) та всеукраїнський музично-літературний андеграундовий фестиваль "День Незалежності з Махном".

Незмінний керівник «ОstaNNьоїбарикади» - легендарний ватажок студентського голодування на Майдані Незалежності Олесь Доній.

14 жовтня 2008 р. відбулося в місті Київі свято традиційної української культури – фестиваль повстанської пісні «Покрова». Спочатку місцем проведення акції планувалась площа Б. Хмельницького. Проте в останній момент фестиваль перемістився на сусідню Михайлівську. Мистецьким об’єднанням були запрошені народні колективи з Волині, Галичини, Прикарпаття та українські барди серед яких: родинний ансамбль «Великодні зернятка», чоловічий ансамбль «Черемош», Софія Федина, квартет «Литаври», пісенний батальйон Остапа Стахіва, Володимир Журба та Оксана Лінчевська, ансамбль «Родинне Перевесло», Кобзарі Силенко Тарас та Силенко Святослав, ансамбль «Дніпро», Тарас Житинський, чоловічий вокальний квартет етногурту «Буття», Едуард Драч, хор «Гомін», Віктор Морозов, гурт «Рутенія» та гурт «От Вінта».

 «ОstaNNя барикада» до свята видала пісенник «Українська повстанська пісня», що складається з пісень, виконаних учасниками фестивалю. Активісти громадської організації перед початком акції роздали пісенники глядачам. Під час дійства разом з артистами співав весь майдан. Незабутнє явище!

Прийнято вважати повстанські пісні суровою, серйозною справою. Аби читачі впевнились , що повстанці ладили з гумором, надаю «повстанські» слова відомої пісні «Комарик»:

Ой, що ж то за шум учинився, гей,

Що Комарик до повстанців зголосився!   Двічі

Зголосився наш Комар до повстанців, гей,

Щоб кусати москалів-голодранців.            Двічі

Примостився наш Комар на дубочку,

Закріпив скоростріл на листочку.              Двічі

Ой, знялася на раз шура-буря, гей,

Вона того Комарика з дуба здула.                Двічі

Та й упав наш Комар на помості,

Поламав москалям ребра й кості.                 Двічі

Поховали москаля край дороги,

Видно руки, видно ноги, видно роги.          Двічі

Поховали москаля як собаку,

Видно руки, видно ноги, видно вухо.          Двічі

Поховали москаля у куфайці,

А у того москаля видно пальці.                     Двічі

Розпочинав свято на Михайлівській військовий духовий оркестр, а завершули -загальні співи.

Велика подяка Олесю Донію, режисеру фесту Сергію Архипчуку, ведучому Євгену Ніщуку і всім хто організував та прийняв участь у цій величній Події!

http://blog.i.ua/community/662/172194/

КОМЕНТАРІ

Ім’я

Коментар

Введіть код,
зображений на малюнку

НАШІ ДРУЗІ

Буквоїд

Всі права застережені.

© 2008 Мистецьке об'єднання «ОsтаNNя Барикада»