СТАТТІ ТА РЕПОРТАЖІ

Як ми дійшли до такого життя. ЗВІТ І ФОТОЗВІТ з фестивалю "Барикада на Тузлі"

07.08.2008 21:31

Ольга Зайцева

координатор проектів МО "ОстаNNя Барикада"

Ну ось і пройшов черговий фестивальорганізований мистецьким об’єднанням «ОстаNNя барикада», який відбувався 1-3 серпня в Криму. Мабуть, не варто згадувати про всі випадки, коли нам намагалися перешкодити проведенню фестивалю, адже фестиваль все ж таки відбувся, і задоволених залишилось набагато більше, ніж тих, хто всі ці дні так старанно намагався знайти причини у відмові проведенню мистецьких акцій саме на острові Коса Тузла.

Чому Крим? – запитаєте Ви. На жаль, в Криму мистецькі акції проводяться вкрай рідко, про літературні краще взагалі мовчати, адже самі літератори довго думають коли це було востання, коли чують від нас таке запитання. Виявляється Крим багатий не лише на українські таланти, а ще й на кримськотатарські, що можна було лицезріти протягом всіх трьох днів. Перший фестивальний день розпочався з прес-конференції, у якій брали участь голова мистецького об’єднання «ОстаNNя барикада» Олесь Доній, російськомовний український поет з Криму Ігор Сід, відомий перформансист Ісмет Шейх-Заде, літератори з Білорусі та Росії Квятковський та Льовшин, а також всім відомий український казкар Лірник Сашко.


В Симферопольському інформаційному прес-центрі набилася повна зала журналістів, після чого всі мали можливість послухати невеличкі виступи організаторів та учасників, а потім купу запитань від культурноголодних засобів масової інформації. Вже за пару годин учасники разом із журналістами перемістилися на одну з центральних вуличок Сімферополя з голосною назвою Пушкіна. Не дивно, що саме на ній і відбувалися літературні читання. Відкрив фестиваль Едуард Драч, який презентував кримчанам «Кримський цикл» своїх пісень. Після нього свої поетичні вори читали українські, кримськотатарські, білоруські та російські літератори, такі як: С. Пантюк, А. Полежака, С. Ушкалов, Л. Багірова, І. Сід, Г. Абдулаєва, А. Алімов, С. Сулейман, Д. Аваз, Е. Мустафаєва, Е.Батирова, С. Квятковський, С. Мінскевіч, І. Льовшин, А. Родіонов та Г. Лукомніков

Завершив перший фестивальний день Лірник Сашко разом зі своїм російським колегою Іллею Скоморохою, які в дуеті викликали неабиякий інтерес як у дітей, так і у дорослих виконанням своїх казок та народних пісень.


Другий день залишив мабуть найбільше спогадів, як у учасників, так і в слухачів, адже саме 2 серпня відбулась одна з найскандальніших акцій літературно-мистецького фестивалю «Барикада на Тузлі» - це виступ письменників в міській Керченській виправній колонії № 126. В залі були присутні близько 700 засуджених. Ніколи митці ще не бачили такої живої реакції на їх творчість - хтось плескав, хтось сміявся, а хтось просто витирав сльози від переповнення справжніх людських емоцій. Фінал виступу - шквал оплесків, подаровані учасникам і організаторам квіти, посмішки і маса задоволених облич, яких не часто можна побачити у людей, які живуть на «свободі».


Одразу після виступу в колонії група митців вирушила катером на острів Тузла. Із-за сильного вітру не вдалося розбити навіть намет, тому всі виступи відбувалися прямо на свіжому повітрі. Пляжники – батьки, діти і молодь великим натовпом ринулось в бік умовної сцени почувши лише перші позивні Сашка Корнієнка підходити ближче. Під свіжим морським повітрям і грайливими хвилями виступили всі вже вищезгадані літератори, Ісмет Шейх-Заде влаштувавши перформанс не лише позолотив всім бажаючим п’ятки, а й дав можливість залишити свій слід на цьому малесенькому, а настільки «проблемному» острові. Трохи пізніше відбувся перформанс від Сашка Недонія – взявши дружно лопати всі митці і звичайні відпочиваючи пішли рити міжнаціональний канал для поглиблення україно-російської дружби. Це настільки захопило відомого українського письменника Сашка Ушкалова, що вже через годину активного копання він зібрав навколо себе купу дітей, які щиро старалися прорити якійсь «незрозумілий» для них канал. А коли на Тузлу опустилася темрява, всі затаїли дихання побачивши шоу організоване кримським театром вогню «Вольфрам», адже крім звичайного володіння вогнем – вони виконували всі трюки на ходулях, закінчивши свій виступ святковим феєрверком.


Третій, і на жаль, останній день фестивалю «Барикада на Тузлі» завершився виступом в Керченському музеї океанографії, де на зустріч завітала так звана керченська інтелігенція, палкі читання і співи закінчилися автографами та обміном своїх книжок між літераторами, теплими обіймали і обіцянками списатись по мейлу. Ось таким чином ще одна частинка України обзавелася новим літературно-мистецьким фестивалем, а ми почали думати про майбутній фестиваль «День Незалежності з Махном», якій планується 23-24 серпня в Гуляйполі Запорізької області.


Повний фотозвіт з фесту в розділі "Фотозвіти".


КОМЕНТАРІ

Ім’я

Коментар

Введіть код,
зображений на малюнку

ОСТАННІ СТАТТІ

Сергій Тримбач: «Книги не обираю, радше вони обирають мене»

«Поєднаємо патріотизм зі здоровим глуздом»

Під час презентації книги Ульяненка люди познімали з себе одяг

Брати Капранови дали десять порад публіцисту

Серед багатих українців стало модним дарувати "круті" книжки

Обіцянка – не цяцянка!

Приблудна культура

Перший гайдамака в Україні

Я відведу тебе в музей сексу

Лірика одинаків

Ліна Костенко: Усяка наволоч український народ принижує, а він десь загубив у собі відпорність

Тарас Чубай Наш партизан

Сергій Жадан: Мені цікаво дивитися вітчизняну порнуху

Жадан обійшов Толстого

Донию понравился анекдот Бенюка о богатом дядюшке

Про те, як донецькі люблять наш фест...

Така от <...> мода?

Із щоденника Сергія Федаки. Жадан

Роксоляна Свято : Сад без огорож

Зачарована стежина уяви – 2

Всі права застережені.

© 2008 Мистецьке об'єднання «ОsтаNNя Барикада»